Odpowiedz  Napisz temat 
Strony (2): « Pierwsza < Poprzednia 1 [2] Ostatnia »
O jakości zdjęć.
Autor Wiadomość
PiotrekDz
...
*****


Postów: 3,603
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2010
Status: Offline
Post: #16
RE: O jakości zdjęć.

To teraz pytanie taktyczneSmile
Ściągnąłem PS CS3 Lite PL. Fajnie, jest po polsku.
Tyle, że ta aplikacja, po włączeniu, nigdzie się nie instaluje (tradycyjnie, klikam->uruchom i, w tym przypadku, pojawia się niebieskie duże okno i jakieś napisy mrygają) tylko normalnie, po dłuższej chwili otwiera się program.
A to chyba nie tak powinno byćuhm
Nie wiem, orłem w tych sprawach nie jestem ale zawsze jaki program instalowałem to było pytanie:gdzie zainstalować, czy utworzyć skrót i.t.d.
W tym przypadku nic takiego się nie dzieje.

O co chodzi, co robię nie tak?



Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom
10-05-2010 12:04 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
PiotrekDz
...
*****


Postów: 3,603
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2010
Status: Offline
Post: #17
RE: O jakości zdjęć.

Ok. Gro i bucy ok



Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom
10-05-2010 08:48 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
maciek
Moderator
******


Postów: 3,494
Grupa: Moderatorzy Forum
Dołączył: Jan 2008
Status: Offline
Post: #18
RE: O jakości zdjęć.

Polecam Wam bardzo fajny, darmowy program do usuwania szumów "Noiseware Community".

Ma wiele opcji w zależności od tematyki zdjęcia. Poza tym, często używam go do zmniejszenia wielkości zdjęcia przy zachowaniu nie zmienionej ilości pikseli.

Tutaj link: http://www.dobreprogramy.pl/Noiseware-Co...11908.html


07-08-2010 12:22 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tadeo

**


Postów: 19
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2010
Status: Offline
Post: #19
RE: O jakości zdjęć.

PiotrekDz ogólnie jest taka zasada,że każde zdjęcie po zmniejszeniu rozdzielczości należy wyostrzyć. W photoshopie jest taka opcja przy zmianie rozmiaru i nazywa się bodajże "bicubic sharper" (w wersji angielskiej), którą należy wybrać z listy rozwijanej. Oczywiście jeśli są szumy to je lepiej wcześniej zredukować żeby też się nie wyostrzyły. W sieci można znaleźć mnóstwo tutoriali na temat photoshopa, jest też wiele filmików na youtubie.


09-08-2010 06:48 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
PiotrekDz
...
*****


Postów: 3,603
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2010
Status: Offline
Post: #20
RE: O jakości zdjęć.

Photoshopa trochę próbowałem ugryźć ale trudny program. Może jak kiedyś czasu będzie więcej-zimą-to się zagłębię w ten program.
Ostatnio zmniejszam w PhotoFiltre. Przy zapisie widzę ile będzie "ważyło" zdjęcie co jest bardzo pomocne. Nie mogę przeholować bo potem album chodzi jak krowa.

Oczywiście używam wyostrzenia, choć nie zawsze trzeba. .



Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom

Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-08-2010 07:16 PM przez PiotrekDz.

09-08-2010 07:15 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
tadeo

**


Postów: 19
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Aug 2010
Status: Offline
Post: #21
RE: O jakości zdjęć.

Photoshop nie jest taki straszny trzeba tylko załapać podstawy i wcale nie musisz używać całego "arsenału" tam dostępnego a jedynie to co Cię interesuje. Tak jak powiedziałem na początku ktoś Cię musi pokierować a potem samo pójdzie. Wybór oczywiście należy do Ciebie, ja tylko zachęcam bo można wiele ciekawych rzeczy wykombinować. Najnowsza wersja czyli CS5 to już istne cuda wyprawia Smile


09-08-2010 09:20 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
PiotrekDz
...
*****


Postów: 3,603
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Jan 2010
Status: Offline
Post: #22
RE: O jakości zdjęć.

Pewnie się tym kiedyś zajmę bo widziałem co można zrobić. Co prawda ze mnie fotograf kiepski i sprzęt mam "małpiaty" więc raczej na zasadzie dojścia do dużej kompresji przy w miarę dobrej jakości.



Teroz w kazdym domu tranzystory grajom
Lejom wode lejom, ludzi ogłupiajom
09-08-2010 09:28 PM
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
zakopiec

*


Postów: 2
Grupa: Zarejestrowani
Dołączył: Oct 2010
Status: Offline
Post: #23
RE: O jakości zdjęć.

Ja używam FastStone. Jest osobno przegladarka bardzo dobra i program do zmniejszania zdjęć z wieloma opcjami. Jest po polsku.


25-10-2010 03:07 PM
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz  Napisz temat 



Pokaż wersję do druku
Wyślij ten temat znajomemu
Subskrybuj ten temat | Dodaj ten temat do ulubionych

Skocz do: